Rubriigid

Millest me kirjutame

Meie ajakiri on mõeldud kõigile uudishimulikele vanuses 7-15, kes armastavad avastada uusi teadmisi kosmosest, loomariigist, spordist, geneetikast, ajaloost, vaatamisväärsustest ja paljudest teistest huvitavatest teemadest. Sobib suurepäraselt lugemiseks ka eelkooliaealisele koos vanemaga, suurimad fännid kipuvad olema vanaisad ja vanaemad, kes leiavad ajakirjast palju huvitavat lugemist ja tagasivaadet minevikku. Koos lugedes ja eeskujuks olles harjub laps juba maast madalast lugemisega ja suhtub uudishimuga teadusmaailma ja õppimisse. Lisaks pakume ka põnevaid nuputamisülesandeid, mõistatusi ja uusi raamatusoovitusi ning lahedaid katseid, mida saad kodus proovida. Meie ajakiri on tõeline aardekirst täis teadmisi ja seiklusi ning oleme siin, et jagada seda  kõigi uudishimulikega üle terve maailma!

Huvitav maailm- ERI

Sa ei viitsi lugeda pikki lugusid? Siis on see rubriik just sulle – vähese vaevaga kiirelt targaks!

Vaatenurk

Mõnikord muutuvad päris tavalised asjad hämmastavalt põnevaks, kui neid natuke teise pilguga vaadata – kärbse silmad, leival olev hallitus, liiv rannal. Mikro- ja makrofotod aitavad näha täiesti teistsugust maailma.

Loomalood

Leif-August Tallinna Loomaaiast toob iga kuu sinuni huvitavad loomalood. Kas teadsid, kui paeluv on putukate elu?

Pane pea tööle!

Lahedad mõistatused ja nuputamisülesanded, salakirjad ja ristsõnad.

Lihtne küsimus

Selle artikli kirjutame alati sinu abil – otsime vastuseid just lugejate saadetud küsimustele. Miks inimesed norskavad? Kust tuleb tolm? Miks talvel niiskus toas ei püsi? Kui kiiresti jookseb maailma kiireim loom? Esita meile oma küsimus! Valime igasse ajakirjanumbrisse ühe meie lugeja saadetud küsimuse, mis saab põhjaliku vastuse? Uudishimu saab ka premeeritud! Nii et, kui sul on küsimus – ükskõik kui napakas, lihtne või keeruline – saada see meile. 

kirjad@minumaailm.ee

Üks pilt

Kas kunst on igav? Oi, ei ole. Kas teadsid, et paljude maalide sees on varjatud saladused? Avasta neid koos meiega!

Tee ise!

Pika lugemise peale tahaks midagi meisterdada ka – iga kuu uus näputöö! Lihtne ja lõbus!

kirjad@minumaailm.ee

Puust ja punaseks

Oled sa märganud, et suured inimesed räägivad väga keeruliste sõnadega? Aga küsi nende käest, mida tähendab „loogika“ või „taristu“ ja nad ei oska midagi tarka kosta. Sellest artiklisarjast saad teada, mis on peidus liiga tarkade sõnade taga.

Palliviskamise teadus

Teadus on kõikjal! Uues rubriigis uurime, kuidas on seotud teadus ja sport. Kui me viskame või lööme palli, laseme märki, hüppame kaugust või kõrgust, määrab meie keha, palli, noole või hokikepi liikumise ja koha finaalis ei miski muu kui füüsika ning see, kui hästi me füüsikaseadusi ja oma keha tunneme. 

Poster

Nendel kahel leheküljel on end sisse seadnud skeemid, läbilõiked, röntgenipildid ja muu säärane, et paremini aru saada, kuidas asjad toimivad.

Tihti tähti taevas nähti

Minu Maailma kosmoselood on üle Eesti kuulsad – kauged planeedid, kosmosereisid, raketid ja langevad tähed … Miski, mis taevas toimub, ei jää meile märkamatuks!

Tavaline loom

Kui sa ei tea, kes on tomp-külmahärg või serval, siis saad kohe teada. Aga mõnikord tuleb juttu ka varestest, siilidest ja oravatest – isegi jänes ja siga pole liiga tavalised, et neist huvitava loo saaks.

Katse

See on kindlasti Minu Maailma üks menukamaid lehekülgi. Ja mis veel parem: igaüks saab kodus katseid järele teha ja isegi Youtube ́st vaadata.

Miks sa oled sina?

See, et sul on sinised silmad või krussis juuksed, pole kaugeltki juhuslik. Loe, kuidas me oleme muutunud selliseks, nagu oleme. Ja miks meist üks on musikaalne ja teine tark … Selle asja nimi on geneetika.

Maailmaimed

Seitset maailmaimet teavad kõik (või, noh, peaaegu kõik), aga planeedil Maa leidub sadu imelisi ja mõnikord täiesti uskumatud ehitisi. Nendest Merike Trubert meile kirjutabki.

Seitse saladust

Iga pealtnäha lihtne asi peidab endas põnevaid saladusi. Nüüd saad neid koos Minu Maailmaga avastada! Sool, kivi, jää, vesi, torm, lusikas, sall ja kelluke – täiesti tavalised asjad. Ent iga tavalise asja taga peidab end … seitse saladust, mida sa veel ei teadnud.

Müütiline olend

Minu Maailma üks kõige armastatum artiklisari tutvustab sulle mütoloogilisi olendeid. Need on imelised elukad, keda oled näinud paljudes filmides ja kellest lugenud raamatutest. Neisse on uskunud paljud rahvad. Neil on võimu ja väge. Igast ajakirjast leiad uue põneva tegelase! Kas sa kardad koletisi ja armastad haldjaid? Meeldivad sulle vampiirid ja zombid? Selles rubriigis tulevad oma müstilisest maailmast korraks välja kõige kummalisemad olendid, vahel ka väga õudsed …

Uuem kraam / OHHOO!

Siit saad teada, millistesse uutesse ja huvitavatesse raamatutesse nina pista tasub.

Viimase lehekülje välkviktoriin

Mõnusate auhindadega viktoriin, mille vastused leiad iga kord just sellest ajakirjast, mida käes hoiad.

juhatiim
“Kõige paremini jääb õpitu meelde läbi katsetamise ja ise järgi proovimise. Leiutame, katsetame, tuletame meelde vana ja arutleme, miks ja kuidas maailm toimib. ”
Juha