Herilased: hirmsad ja armsad

Vaatame lähemalt herilasi – need värvilised putukad on paljude jaoks hirmuäratavad, kuid tegelikult on neil väga oluline roll meie ökosüsteemis 🐝😨❤️ . Tutvume nende hämmastava maailmaga ja avastame, kui armsad nad tegelikult võivad olla!

Pikniku pidamine koos pere või sõpradega on sama kindel suve osa kui meres ujumine või jäätise söömine. Leidku mõnus koosviibimine aset rannaliival, pargimurul või koduaias, üks on kindel – lahti on lõigatud arbuus. Suvepiknik ilma selle mahlase ja värskendava ampsuta on mõeldamatu. Sellega nõustuvad ka herilased. Neid meelitab kohale magus lõhn ning sinuga ühe laua taha istumiseks herilased kutset ei vaja. Arbuusiviilule maandunud herilane hakkab seda ahnelt limpsima, laskmata end inimeste juuresolekust häirida. Isegi vehkiv käsi heidutab näljast herilast vaid hetkeks, juba jälle on ta tagasi. Saame võõraga tuttavaks Kutsumata külaliste energiline sagimine võib keerata rahuliku suvepikniku üsna kiiresti untsu. Mõnes inimeses võib sumisev kamp tekitada lausa paanikat. On ju teada, et iga kolla mustavöödiline putukas on mürgise astla omanik. Kuid loodusesse oleme ise otsustanud minna ja sinna kuuluvat elu enda ümbert juba ära võtta ei saa – herilased on ja jäävad suvise arbuusipeo külalisteks. Võõrastega ühe laua ääres istumine võib tekitada ebamugavusi. Seega tasub end herilaste elutoimetustega kurssi viia.

#Herilane #MinuMaailm #Putukad #Teadusajakiri #lugemine #uudishimu #Loomalood #LasLapsLoeb #YouTubeVideod #BBCIdeas #wasps

Loe lähemalt meie ajakirjast …

Why wasps are just as wonderful as bees | BBC Ideas